Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Format wyścigu

Klasyfikacja SOLO

Impreza rozgrywana jest w formule jazdy indywidualnej na dystansach Classic i Adventure w kategoriach:
- Mężczyźni Kat. M2: 18-29 lat, Kobiety Kat. K2: 18-29 lat
- Mężczyźni Kat. M3: 30-39 lat, Kobiety Kat. K3: 30-39 lat
- Mężczyźni Kat. M4: 40-49 lat, Kobiety Kat. K4: 40-49 lat
- Mężczyźni Kat. M5: 50-59 lat, Kobiety Kat. K5: 50-59 lat
- Mężczyźni Kat. M6: pow. 60 lat, Kobiety Kat. K6: pow. 60 lat

Warunkiem prowadzenia klasyfikacji w poszczególnych kategoriach jest sklasyfikowanie min. 10 mężczyzn i min. 5 kobiet. W innym przypadku uczestnicy ze starszej kategorii będą klasyfikowani w kategorii młodszej.

Klasyfikacja Team

Klasyfikacja będzie uwzględniać sumę czasów uzyskanych przez 3 zawodników (czas liczony w klasyfikacji open każdego etapu i klasyfikacji open po zakończeniu wszystkich etapów). Warunkiem koniecznym uwzględniającym drużynę w klasyfikacji TEAM jest udział 3 zawodników na identycznym dystansie podczas trwania całej imprezy. Wycofanie zawodnika z drużyny w trakcie trwania imprezy równoznaczne jest w wycofaniem drużyny. Klasyfikacja TEAM będzie prowadzona na dyst. Classic i Adventure w kategoriach:
- Man (3 mężczyzn)
- Mix (nie mniej niż jedna kobieta)

Sprawdzona formuła

Czternaście lat temu zaproponowaliśmy miłosnikom MTB zupełnie nową jakość: jedna miejscowość, zminimalizowana logistyka, niepowtarzalne okoliczności przyrody i absolutnie wyjątkowe trasy. Dzięki ChallengeTrophy wielu ludzi zmieniło swój punkt widzenia na ten sport. Pokazaliśmy wielu zawodnikom z całego świata, co do zaoferowania ma Polska w kwestii MTB. To jest formuła, której trzymamy się do dziś, formuła którą stosują inni organizatorzy podobnych imprez w kraju i na świecie. Będzie ona przyświecać nam także w ostatni weekend maja 2023, kiedy odbędzie się kolejna odsłona MOUFLON TRACKS.

Oznakowanie tras

Bardzo dużą wagę przywiązujemy do znakowania naszych tras. Na tym polu nie pozostawiamy nic przypadkowi. Trasa jest czytelnie i jednolicie oznakowana od pierwszego do ostatniego kilometra i skontrolowana przed samym startem zawodników.
Zarówno zawodnik, który chce poruszać się cały czas w wyścigowym tempie na podjazdach i zjazdach jak i jadący na luzie trail rider mają czuć pewność, że wciąż są na trasie naszego wyścigu. Ani jeden zakręt czy boczna droga nie będą przeoczone w naszym oznakowaniu. Zła pogoda, szybki zjazd ze słabo widocznym odbiciem w singiel, czy Twoje fizyczne zmęczenie… Wszystko to bierzemy pod uwagę przy znakowaniu.  W miejscach zakrętów, za nimi czy na długich prostych z poprzecznymi drogami. Nasze oznakowania zawsze potwierdzą, że jedziesz dobrze. Jeśli wykonałeś jakiś manewr i przez dłuższy czas (odcinek 250-500 metrów) nie widzisz oznakowania charakterystycznego dla naszych zawodów, to upewnij się, ze jedziesz dobrze. Posiadanie aktualnego śladu GPX na pewno bardzo w tym pomoże. Jeśli go nie masz spróbuj spokojnie wrócić na trasę w celu konsultacji z innymi zawodnikami i upewnienia się czy jedziesz dobrze.
Partner Partner Partner Partner